Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

Misje w Argentynie i Chile

Ksiądz Ryszard Paszkiewicz otrzymał święcenia kapłańskie w roku 1983. 29.06.1983 r. został wikarym w parafii p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Mońkach. W parafii pracował do roku 1986. Na misje wyjechał po rocznym przygotowaniu w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie. Po powrocie pracował w Białowieży, Gródku i Michałowie. Od roku 2013 jest proboszczem w parafii p.w. Matki Boskiej Anielskiej w Downarach.

Do Argentyny ks. Ryszard poleciał 27.XI.1987r. Na początku pracował w Nueva Asperanza, na północy kraju. Poza odprawianiem mszy w kościele, do obowiązków księży należało celebrowanie nabożeństw w bardzo odległych miejscach na tzw. campo w poszczególnych wioskach. Pierwsza wigilia w obcym kraju, to była konserwa rybna, jedyny nie mięsny produkt dostępny w tym czasie. Grudzień w Ameryce Południowej to lato i świeże ryby na prowincji nie są dostępne. Frekwencja na mszach jest bardzo mała, Argentyńczycy natomiast bardzo chętnie uczestniczą we wszelkiego rodzaju odpustach i procesjach związanych z zabawą i jedzeniem. Po pół roku aklimatyzacji ks. Ryszard obejmuje parafię p.w. Matki Bożej z Lourdes w La Banda. Później było jeszcze kilka innych parafii, ale o tym będzie można przeczytać niedługo w książce ks. Ryszarda Paszkiewicza "Pamiętnik polskiego misjonarza w Argentynie".

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org