Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

Projekt „Z Książką na START”

Od września 2019 roku, po raz pierwszy, Oddział dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach i Filia Biblioteczna w Boguszewie wzięli udział w projekcie „Mała książka – wielki człowiek” przeznaczonym dla dzieci w wieku przedszkolnym, urodzonych w latach 2013 – 2016 i 2014-2017. Dzieci, które przystąpiły do projektu otrzymały Wyprawkę Czytelniczą, która zawierała książkę „Pierwsze czytanki dla….”, poradnik dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki (spakowane razem z książką dla dzieci), przypinkę oraz Kartę Małego Czytelnika, do której dzieci zbierały naklejki. Warunkiem otrzymania naklejki była jedna wizyta w bibliotece (raz w miesiącu) zakończona wypożyczeniem książki z księgozbioru dziecięcego. Po uzbieraniu 10 naklejek dziecko otrzymało imienny Dyplom Małego Czytelnika i nagrodę książkową, które są potwierdzeniem nie tylko jego aktywności czytelniczej, ale także wspólnych przygód, dzieci i rodziców z książką.

Projekt "Mała książka - wielki człowiek" przyniósł wspaniałe efekty. Dzieci wraz z rodzicami chętniej odwiedzały bibliotekę i z większą pewnością wypożyczały książki. W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach i Filii Bibliotecznej w Boguszewie wydano 161 wyprawek dzieciom z roczników 2013-2016 i 2014-2017, z czego 74 dzieci to nowo zarejestrowani czytelnicy, natomiast 87 to czytelnicy, którzy wcześniej korzystali z naszej biblioteki i przystąpili do projektu. Do dnia 10.03.2020 wydano 17 dyplomów, czytelnikom, którzy uzbierali 10 naklejek i zapełnili  całą Kartę Małego Czytelnika. Kampania „Mała książka – wielki człowiek" to dla dzieci i ich rodziców zaproszenie do świata literatury z pięknie wydaną i mądrą książką, to także okazja do odwiedzenia biblioteki i zapoznania się z jej ofertą, po to, by wracać tam jak najczęściej.

Informujemy, że Oddział dla Dzieci i Młodzieży posiada jeszcze wyprawki dla dzieci, które chciałyby wziąć udział w projekcie, zapraszamy i gwarantujemy fajną zabawę z książką. Niech wspólne czytanie stanie się rytuałem, z którego dzieci i rodzice będą czerpać wielką przyjemność.

 

Ewa Mejsak

 
Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org