Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

Warsztaty z robotami Photon i Ozobot. - "Zaprogramujmy świat! Akademia młodego kodera."

12 sierpnia rozpoczęliśmy warsztaty w ramach projektu: „Zaprogramujmy świat! Akademia młodego kodera" realizowanego przez Grupę Nieformalną we współpracy z Biblioteką Publiczną w Mońkach  oraz Szkołą Podstawową w Boguszewie.

 

Dzieci uczestniczyły w zajęciach programowania robotów Ozobot i Photon: Ozoboty to małe i sprytne roboty, które rozumieją kody narysowane kredkami czy wydrukowane na specjalnych puzzlach. Natomiast Photony to urządzenia, które dzięki odpowiedniemu zaprogramowaniu potrafią poruszać się w określonych kierunkach, rozpoznawać kolory, a nawet reagować na różne bodźce i wchodzić w interakcje z otaczającym je światem.

 

Dzięki prowadzącym warsztaty, Pani Magdalenie Minkiewicz oraz Pani Małgorzacie Kulikowskiej dzieci poznały podstawy programowania robotów. Celami zajęć było także doskonalenie umiejętności analitycznego i logicznego myślenia, rozwijanie intuicji algorytmicznej, uczenie rozwiązywania skomplikowanych problemów i pracy w grupie.

Mateusz Olechno

 

Inicjatywa realizowana w ramach projektu Podlaskie Lokalnie sfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

 
Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org