Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

"Wirtualny spacer w przeszłość"- nowy projekt

Miło nam poinformować, że Biblioteka Publiczna w Mońkach otrzymała dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w Sieci. Projekt o nazwie "Wirtualny spacer w przeszłość" został wsparty kwotą 15 000 zł i jest finansowany w 100% ze środków NCK. W ramach ww projektu powstanie wirtualny spacer po wnętrzu monieckiego kościoła pw. Matki Bożej Częstochowskiej i św. Kazimierza oraz prezentacja starych zdjęć związanych z parafią. Ponadto zostanie stworzona nowa, responsywna wersja strony internetowej Biblioteki Publicznej w Mońkach.

Celem naszego projektu jest zwiększenie zainteresowania mieszkańców gminy Mońki historią swojej parafii poprzez prezentację zbioru starych dokumentów i wspomnień on-line oraz zwiększenie udziału społeczności lokalnej w budowaniu bazy tych dokumentów (budowanie tożsamości lokalnej). Nasze miasto ma zaledwie 55 lat, powstanie parafii było ważnym czynnikiem miastotwórczym. Modernizacja strony biblioteki pozwoli na ulepszenia innych działań on-line (rekomendacja książek przez czytelników, przeglądanie katalogów, zamawianie).


 
Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org