Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

"Zaprogramujmy świat! Akademia młodego kodera." - podsumowanie projektu.

14 sierpnia w ramach podsumowania inicjatywy „Zaprogramujmy świat! Akademia młodego kodera” przeprowadzony został konkurs programowania, który odbył się w Szkole Podstawowej oraz Filii Bibliotecznej w Boguszewie. Wydarzenie skierowane było do dzieci uczestniczących w warsztatach, ich rodziców oraz mieszkańców wsi. Trzyosobowe zespoły musiały zmierzyć się m.in. z programowaniem robotów Photon, ułożeniem trasy dla Ozobotów za pomocą puzzli, czy z jazdą slalomem robotem Lego Boost. Wszyscy uczestnicy poradzili sobie świetnie z przygotowanymi dla nich zadaniami, dlatego też każdy otrzymał nagrody rzeczowe oraz pamiątkowy dyplom.

Celami zrealizowanego projektu było zapoznanie dzieci z podstawami programowania robotów, doskonalenie umiejętności analitycznego i logicznego myślenia, rozwijanie intuicji algorytmicznej, uczenie rozwiązywania skomplikowanych problemów i pracy w grupie.

Mateusz Olechno

 

Inicjatywa realizowana w ramach projektu Podlaskie Lokalnie sfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org